Kıbrıs Türk Nörolojik Bilimleri Derneği

Kıbrıs Türk Nörolojik Bilimler Derneği

Kıbrıs Türk Nörolojik Bilimler Derneği

TÜRK  NÖROLOJİ  DERNEĞİ  BAŞKANLIĞI’NA

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde nörolojik hastalıkların araştırılması, hastalıkların tedavi yöntemlerinin geliştirilmesi, bilimsel çalışmalar yapmak ve yayınlamak, ulusal ve uluslararası kongrelerde ülkemizi temsil etmek, bildiriler sunmak, hastalıklarla ilgili halkı bilinçlendirmek amaçları ile 19 Aralık 2012 tarihinde Kıbrıs Türk Nörolojik Bilimler Derneği’nin kurulmuş olduğunu sizlerle paylaşmak isteriz.

Derneğimizin kurucu üyelerinin tümü nöroloji, beyin cerrahisi, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanları ve psikiyatristlerden oluşmaktadır. Geniş bir katılımla gerçekleştirdiğimiz  1. Olağan Genel Kurulumuzda görev bölümü aşağıdaki gibi yapılmıştır:

Divan Kurulu Üyeleri : Dr Leman Ergüven (Nöroloji Uzmanı), Dr Pınar Gelener (Nöroloji Uzmanı), Dr Suzan Yalınkaya (Nöroloji Uzmanı)

Başkan: Dr Turgay Akalın (Nöroloji Uzmanı)

Yönetim Kurulu: Dr Erol Barçın (Beyin Cerrahisi Uzmanı), Dr Sıla Usar İncirli (Nöroloji Uzmanı), Dr Senem Mut (Nöroloji Uzmanı), Dr Ferda Selçuk (Nöroloji Uzmanı), Dr Ahmet Ebeoğlu (Beyin Cerrahisi Uzmanı),  Dr Nil Ergün (Nöroloji Uzmanı)

Denetleme Kurulu: Dr Hüseyin Ertunga ( FTR Uzmanı), Dr Suzan Yalınkaya (Nöroloji Uzmanı), Dr Seyide Karasel (FTR uzmanı)

Onur Kurulu: Dr Hatice Aksoy (Nöroloji Uzmanı), Dr Hatice Gökçekuş ( FTR Uzmanı), Dr Hüseyin Çelik (Beyin Cerrahisi Uzmanı)

Derneğimizde görev yapmakta olan çoğu üyelerimizin KKTC’de nörolojik bilimler konusunda hem uzun yıllardır çalışmakta olan ve hem de nöroloji ailesine yeni katılan meslektaşlarımız olduğunu belirtiriz. Üyelerimiz KKTC’de  nöroloji asistan eğitimi verme yetkisi olan Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi ve diğer devlet hastanelerinde hizmet vermektedir. Ülkemizde Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi dışında asistan eğitimi veren başka bir kurum bulunmamaktadır.

Tarafınızdan işbirliği kararı alındığını öğrendiğimiz Kıbrıs Türk Nöroloji Derneği’nin gerek kuruluş gerekse de genel kurul çalışmalarından haberdar edilmediğimiz gibi ,  söz konusu mesleki örgütlenmenin, uzun yıllardır KKTC’de hizmet vermekte olan  bizleri dışlayıcı bir biçimde yapıldığını  üzüntüyle ifade etmek isteriz.  Söz konusu derneğin üyelerinin önemli bir kısmını hekim dışı kişiler oluşturmaktadır.

Kıbrıs Türk Nörolojik Bilimler Derneği olarak, mesleki örgütlenmelerin meslektaşları dışlayıcı değil birleştirici, iyi niyetli ve özverili bilimsel mesleki  ve sosyal çalışmalar gerektirdiğine inanmaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Nöroloji Derneği ile ilişkilerimizi geliştirmek bizler için onur kaynağı olacaktır.

Saygılarımla,

Dr  Turgay Akalın (Başkan)

Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi

Nöroloji Klinik Şefi

Başkan:

Dr.Turgay Akalın

As Başkan:

Dr.Erol Barçın

Genel Sekreter:

Dr.Sıla Usar İncirli

Sayman:

Dr Senem Mut

Dış İlişkiler Sekreteri:

Dr.Ferda Selçuk

Eğitim Sekreteri:

Dr.Ahmet Ebeoğlu

Faal Üye:

Dr.Nil Ergün

Adres: Kıbrıs Türk Tabibler Birliği

Yenikent,Lefkoşa

Tel:  0392 2233990

0533 8562186 (Dr Senem Mut)

0533 8681512 (Dr Sıla Usar)

0542 8881954 (Dr Turgay Akalın)

 

E mail:senemertugrul@gmail.com

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s